• NewMed
  • Own (autologous) bone marrow stem cells transplantation here
  • Cord blood stem cells transplantation here
  • Brother or sister Cord blood stem cells transplantation here
  • трансплантация собственных стволовых клеток костного мозга здесь
  • трансплантация стволовых клеток собственной пуповинной крови здесь
  • трансплантация стволовых клеток пуповинной крови родственника здесь
  • A SÚLYZÓS EDZÉSTŐL CSAK VASTAGABB LESZ..?

    Sok nő fél a nagy súlyos lábgyakorlatoktól. Az edzőtermekben tulajdonképpen nem is látok olyan hölgyet például guggolni, aki ne valamilyen versenyre készülne. De csupán azért, hogy formálja a lábát, kevés nő áll neki a guggolásnak. Hogy miért? Mert attól félnek (ezt már egyébként spinning-gel kapcsolatban is hallottam), hogy bevastagodik a combjuk az izmoktól. Én azt mondom, bárcsak így lenne, de sajnos – vagy szerencsére – ez nem egészen így működik.

    A vastagodás ugyanis nem a formás izomtömegnek köszönhető, hanem a rajta pihenő zsírrétegnek, ami egyrészt nem formás, másrészt nem egészséges, harmadrészt a feneket és a combot is narancsbőrössé teszi. Természetesen ha felesleges zsír van rajtad, azt a súlyzós edzés nem fogja eltávolítani, ahhoz diéta és kardióedzés is szükséges, de jó, ha tudod, hogy az izomszövet több kalóriát éget, így több izommal könnyebb a diéta is.

    A formás combokhoz, bizony meg kell barátkozni a nagy súlyokkal, sőt a testünkön legördülő izzadságcseppekkel is, ugyanis a formás izomzatot (mondom izomzatot, ami a formát adja) nem a szél fogja összefújni. Keményen meg kell érte dolgozni hétről hétre, és nemcsak edzeni, de táplálkozni is megfelelően kell hozzá. És ez esetben még az is garantált, hogy nem csak a combunk lesz formás. Szerintem megéri!

    hetente hányszor?

     

    Kezdőként érdemes hetente kétszer edzeni lábra, haladókéntahogy nő az intenzitás és így hosszabb regenerációra van szükség, át kell térni a heti egy edzésre. Ez egyébként minden nagy  izomcsoportra ugyanúgy igaz.

    A sérülékeny térd

    A comb formázásában a leginkább igénybevett ízület a térd, így nagyon fontos, hogy a végrehajtásnál figyeljünk arra, hogy ne terheljük túl a térdet. A guggolásnál például gyakran javasolják edzők, ahogy mi is, hogy addig menj le, ameddig csak tudsz és a térdednél bezárt szög hegyesszög legyen. Ez így is van, de ne menj le addig, amíg az ízület fogja meg az egész terhelést. E fölött néhány cm-rel állítsd meg a mozdulatot. Még ez is jóval combvízszint alatt van, ami egy nagyon fontos rész a guggolásnál, hiszen ekkor kapcsolódik be a farizom, ami hölgyeknél kiemelten fontos.

    Minden edzés előtt végezz jó alapos általános bemelegítést (kardió és gimnasztika), ami legalább 10 percig tartson és minden gyakorlat előtt terhelés nélkül végezz egy egy sorozat bemelegítést.

    A súlyzós edzéseket hetente kétszer-háromszor érdemes kardióedzéssel kiegészíteni, például laza futással, taposással és más izomcsoportok edzésnapjaira is be lehet iktatni a sorozatok közé, vagy az edzés végére levezetésképpen, de akár az elejére is bemelegítésképpen 3 sorozat súlyzó nélküli sétálós kitörést.

     

    További olvasnivaló:

    Read previous post:
    A súlyzós edzés mítoszai

    Az erősítő edzés jól felismert előnyei ellenére még mindig számos hiedelem létezik. Íme a legnépszerűbb félreértések és a tudományos tények....

    Close