• NewMed
  • Own (autologous) bone marrow stem cells transplantation here
  • Cord blood stem cells transplantation here
  • Brother or sister Cord blood stem cells transplantation here
  • трансплантация собственных стволовых клеток костного мозга здесь
  • трансплантация стволовых клеток собственной пуповинной крови здесь
  • трансплантация стволовых клеток пуповинной крови родственника здесь
  • Alvás és pihenés

    Csukjás izomAhhoz, hogy az izomnövekedés gyorsan elérje optimális tempóját, az edzések között biztosítani kell a szervezet regenerálódását. Ennek legjobb módja, ha megfelelően táplálkozunk és elegendő pihenést biztosítunk a testünknek. Az egyénenkénti alvásszükséglet 6-10 óra között változik. Ha minden reggel frissen kelünk fel, akkor valószínűleg eleget aludtunk az előző éjszaka. Általában ez kb. 8 óra, de lehet, hogy valakinek az akkumulátorai csak akkor töltődnek fel teljesen, ha szundít egy rövidet napközben is.

    Az izomnövekedés és az izomenergia kimerülése között összefüggés van. Idő és pihenés szükséges az izomenergia visszatáplálásához. Az izomszövetek a testépítés igénybevételének kiegyenlítésképpen nőnek. Amikor pihenünk és a testünket a szükséges táplálékkal újra ellátjuk, ez a kiegyenlítő hatás jön létre. Amikor öntözünk és táplálunk egy növényt, nem látunk semmilyen azonnali változást, de rövidesen megjelennek a változás elemei. Az izmaink ugyanilyen módon növekednek.

    Mint ahogy már említettem, a pihenési ciklus és az alvás ideje alatti izomfejlődés szerepet játszik a növekedés folyamatában. Az emberi növekedési hormon, amelynek izomépítő és zsírcsökkentő szerepe van, a legnagyobb mennyiségben az alvás első két órájában választódik ki. Az alvás az edzés során keményen igénybe vett izomszövet helyreállításához szükséges, alvás közben a test újraépíti, megjavítja és feltölti önmagát. A kutatások azt mutatják, hogy valójában számtalan szakasza van az alvásnak. Az alvás legértékesebb (újjáépítő, regeneráló) hatása a mélyebb alvásszakaszok idején jelentkezik.

    A kutatások azt bizonyítják, hogy azok az emberek, akiket megfosztanak ettől a mélyebb alvásszakasztól, amikor ébren vannak túlzott mennyiségben választanak ki katecholamidokat, növelve ezáltal a szimpatikus (serkentő) idegrendszer izgalmi állapotát, ez felborítja edzéseit, ezért úgy vélem értékelni tudjuk a jó minőségű alvás minden esti szükségességét. A pihentető alvás érdekében ne tartsuk edzésünket a lefekvési idő közelében. A gyakorlatok aktivizáló hatása éberen és feltöltötten tart minket, s pontosan az ellenkezőjét eredményezi, mint amire az elalvás előtt szükség volt.

    Segítség lehet elalvás előtt az érzelmek megnyugtatásának technikája is. Ennek során minden olyan negatív, izgató esemény emlékezetétől, ami a nap folyamán előfordulhatott (mások éles megjegyzései, kellemetlenségek stb.) meg kell tisztítania agyunkat. Az ilyen elmeállapotot, az esetek súlyát felismerve (általában jelentéktelenek) oldja fel, és azonnal céljával kapcsolja össze a gondolatait-béke, harmónia, siker, győzelem! Egy új, termékeny állapotot alapozunk meg agyunkban, elfelejtve a negatív múltat, előrevetítve és megerősítve azt az eszményképet, amit meg akarunk valósítani. Játsszuk le az  agyunkban megalkotott ,, siker és izomépítés filmjét “, és építsük fel a bizalom és beteljesedés érzetét. Az elme pihent és pozitív állapota lehetőséget ad a gondtalan alvásra. A jó alvás biztosítja energiánk megújulását és a felfrissült, lelkesült érzetet ébredéskor.

    Ne feledjük: a jó éjszakai alvás okvetlenül szükséges ahhoz, hogy minden jól menjen az edzéseken. Így az alvás és a pihenés éppen annyira fontos a testünkben folyó növekedési folyamatokhoz, mint a testépítő gyakorlatok. Emlékezzünk arra, milyen fontos, hogy tudatunk a sikerre legyen hangolva. Ez egy másik ok, amiért szükségünk van a jó alvásra. Sok pihenés kell ahhoz, hogy lelkesedjünk, ami annyira nélkülözhetetlen a sikerhez!

    További olvasnivaló:

    Read previous post:
    A súlyzós edzés mítoszai

    Az erősítő edzés jól felismert előnyei ellenére még mindig számos hiedelem létezik. Íme a legnépszerűbb félreértések és a tudományos tények....

    Close