• NewMed
  • Own (autologous) bone marrow stem cells transplantation here
  • Cord blood stem cells transplantation here
  • Brother or sister Cord blood stem cells transplantation here
  • трансплантация собственных стволовых клеток костного мозга здесь
  • трансплантация стволовых клеток собственной пуповинной крови здесь
  • трансплантация стволовых клеток пуповинной крови родственника здесь
  • Hasznos tanácsok a táplálkozáshoz és a táplálékkiegészítőkhöz 1. rész

    Az Alapok:

    1.  Fő az egyszerűség. Bármilyen étrendnél, legyen cél súlygyarapodás, súlyleadás, vagy izomépítés, arra kell törekedni, hogy az étrend elég könnyen követhető legyen, mert csak így válik szokássá. Ha nagy koncentrálást igényel, akkor várhatóan előbb -utóbb megunod az egészet, és még csak nem is a te hibád lenne , ha feladod. A testépítés nem lehet stresszesebb elfoglaltság a munkánál, vagy a tanulásnál. Ne kínozd magad ütemtervvel, táblázatokkal és számításokkal, hanem helyette az általános alapelvekre helyezd a hangsúlyt.

    2. Ne próbáld kijátszani a testedet. Nem kényszerítheted arra a testedet, hogy gyorsabban növekedjen, vagy változzon annál, mint amire képes. Vagyis nincs értelme túl sokat enned, több táplálék kiegészítőt és vitamint fogyasztanod, mint amennyit a szervezeted asszimilálni tud. A feleslegesen bevitt anyagok egyszerűen kárba vesznek. Miközben nem tudod kijátszani a testedet, képtelen vagy a képességeidnél fokozottabb növekedésre serkenteni, sajnos kárt azonban tehetsz benne, ha túlzottan erőlteted a dolgokat.

    3.  Napi három -öt liter vizet fogyassz. Az étkezési és edzésprogramod maximális hatékonyságához elengedhetetlen, hogy a tested folyamatosan hidratált állapotban legyen. A víz kimossa a méreganyagokat, csökkenti a vesék terheltségét, és teltebbé, feszesebbé varázsolja az izmokat. Bőséges víz fogyasztásával elkerülheted, hogy izmaid leharcoltnak, fonnyadtnak tünjenek.

    4. Legyél tisztában az élelmiszerek kalória tartalmával. Az élelmiszerek – a fehérjék, szénhidrátok és zsírok – energiaegységeket, un. kalóriákat tartalmaznak. Így beszélhetünk proteinkalóriáról, szénhidrátkalóriáról, és zsírkalóriáról. Egy gramm protein vagy szénhidrát 4 kalóriát tartalmaz, egy gramm zsír pedig kilencet. Ha ezekből a kalóriákból túl sokat fogyasztasz, gyarapodni fog a testzsír, ha viszont túl keveset  akkor alacsony lesz az energiaszinted, vagy túlzott lesz a súlyveszteség.

    5. Táplálkozásodat a kiegyensúlyozottság jellemezze. Első az egészség, aztán jöhet a testépítés. Ha ezt nem veszed figyelembe, a testépítés területén felállított céljaid kerülnek veszélybe. Minden étkezés tartalmazzon fehérjét, szénhidrátot, és zsírt is. Az öt fő élelmiszercsoportból – hús, tejtermékek, gabonák, zöldségek, gyümölcsök próbálj meg minden nap fogyasztani.

    6. Testzsír gyarapodás nélkül növeld a testsúlyt. Ez azt jelenti, hogy az összes elfogyasztott táplálékot az izomépítés szolgálatába kell állítani, így nem marad semmi ami zsírként elraktározódik. Ahhoz, hogy ez az állapot tartósan fennálljon, a fehérjén és a kalóriákon van a hangsúly. Annyi többlet fehérjét kell fogyasztanod, hogy a szervezet a jelenlegi izomfenntartási szintet meghaladó szintre jusson, viszont túlzottan ne haladja azt meg. A kalóriák vonatkozásában pedig csak annyi kalóriát vegyél magadhoz, amennyi szervezeted energia szintjének fenntartásához szükséges. Ha túl magas, a felesleg zsírként lerakódik.

    7. Keveset, de többször. Több kisebb étkezést iktass be naponta, mindegyik tartalmazzon fehérjét. A rendszeres táplálékbevitel kordában tartja a vércukrot, és az emésztés is könnyebb, mint rendszertelen egyszerre nagyobb mennyiségű étel elfogyasztása esetén. Ezen túl a rendszeres étkezés biztosítja az aminosavak folyamatos jelenlétét a vérben.

    8. Egész nap stabil legyen a tápanyagszint. Ne hagyd, hogy szervezeted  bármikor tápanyaghiányban szenvedjen. Bőségesen reggelizz, hogy a hosszú alvást követően a tápanyag szint megemelkedjen, majd napközben több étkezéssel biztosítsd, hogy a tápanyagszint folyamatosan a kívánt szinten maradjon. Ideális esetben, minél gyakrabban eszel, annál harmonikusabb a tápanyag szintet ábrázoló grafikon görbéje. Ha nem tudod megoldani a napi 6-7 étkezést törekedj legalább a 4-5 re.

    9. Az étrend tartalmazzon néhányat a tiltott gyümölcsökből is. Az étrend mindig hosszú távra szól. Reális célokat tűzz magad elé, és igen is iktass be csaló napokat . Ha az elvárások nem megvalósíthatók, akkor hosszú távon képtelen leszel megfelelni nekik.

    10. Előre készítsd el az ételeket. A rossz étkezési szokások abból fakadnak, hogy sokszor rohan az ember, és nem tud hozzájutni az eredményes testépítéshez nélkülözhetetlen minőségi táplálékhoz.  Ha elakarod kerülni a gyors étkezdék ugyan gyorsan és egyszerűen hozzáférhető, viszont gyakran  zsíros és  minőségi tápanyagban szegény kosztját, előre készítsd el magadnak ételeidet. Tedd be a hűtőbe vagy fagyassz le belőle néhány adagot a rohanósabb időszakokra.

    11. Figyelmesen olvasd el a címkéket a termékeken. Még a táplálékkiegészítőknél is figyelni kell arra, hogy mielőtt bármit beveszel, előbb tanulmányozd át a dobozon található összetevők listáját. Különösen ügyelj a zavaros megfogalmazásokra, mint pl. zsírmentes, ami nem feltétlenül jelent 0 zsírt, a light feliratokra is, ami általában 50%-os zsírcsökkentést jelent a normál verzióhoz képest.

    12. Vigyél magaddal úti csomagot annak érdekében, hogy ne ess ki a megszokott rutinból,  utazásaid során vigyél magaddal előre elkészített ételt, és mellé néhány proteinszeletet, vagy más rágcsálni valót.

    13. Ne töprengj folyamatosan a táplálkozáson! A kitűzött célok lebegjenek a szemed előtt. A megálmodott izmokra összpontosíts, ahelyett, hogy sajnálod magad, hogy mennyi finomságról le kell mondanod. Ha már éppen elcsábulnál, jussanak eszedbe a kitűzött céljaid!

    További olvasnivaló:

    Read previous post:
    A súlyzós edzés mítoszai

    Az erősítő edzés jól felismert előnyei ellenére még mindig számos hiedelem létezik. Íme a legnépszerűbb félreértések és a tudományos tények....

    Close