• NewMed
  • Own (autologous) bone marrow stem cells transplantation here
  • Cord blood stem cells transplantation here
  • Brother or sister Cord blood stem cells transplantation here
  • трансплантация собственных стволовых клеток костного мозга здесь
  • трансплантация стволовых клеток собственной пуповинной крови здесь
  • трансплантация стволовых клеток пуповинной крови родственника здесь
  • Hasznos tanácsok a táplálkozáshoz 3.rész

    A KIEGÉSZÍTŐK:

    1. BCCA : ( elágazó-láncú aminosav ) Ezek a fontos tápanyagok kapóra jönnek, amikor megcsappannak a glikogénkészletek. Ha BCCA-t adsz hozzá a táplálkozási programodhoz, a nitrogénegyensúly javulni fog, valamint elejét veszed a minden testépítő által rettegett lebontó folyamatoknak, amelyek túledzés, vagy túlzott diéta esetén indulnak be. A megnövelt BCCA bevitel jelentősen csökkenti az izomglikogén lebomlását az edzések alatt. Ez nem csak több energiát biztosít az edzés során, hanem még óvja is az izomproteint.

    2. C-vitamin: Tanulmányok igazolják, hogy az edzést megelőzően bevett c-vitamin csökkenti az edzést követően bekövetkező izomfájdalmat. Ez a vitamin a szabad gyökök réme, amelyek egyébként gyulladást okoznak, és hatásuk izomfájdalomként jelentkezik. A c-vitamin másik fontos funkciója, hogy segít a szervezetnek kollagént termelni. A kollagén erős cementszerű anyag, amely összetartja a test sejtjeit, beleértve az izom, ín, és ínszalag alkotó sejteket.

    3. Multivitaminok és ásványi anyagok: Olyan multivitamint válasz, amely a vitaminok és ásványi anyagok napi ajánlott mennyiségének 200%-át tartalmazza.

    4. E-vitamin: Ez a vitamin javítja a glükóz toleranciát,  azaz az izmok képességét az anabolikus hormon, az inzulin felhasználására – mivel az E-vitamin megvédi a hártyákat a károsodásoktól, és az inzulin receptor pedig a hártyákon helyezkedik el. Napi ajánlott mennyiség: 400 IU( nemzetközi egység).

    5. Riboflavin, más néven B2 vitamin: Három szempontból is ígéretes hatással rendelkezik: vörös vérsejteket termel, fehérjéből enzimeket hoz létre és anyagcserével átalakítja a zsírsavakat. A B2 vitamin minden rendszeresen súlyzóval edző testépítő számára hasznos. Napi ajánlott mennyiség: 7-10 mg.

    6. Pantoténsav más néven B5 vitamin: Ez az A-koenzim építőköve, amelyre a szénhidrátok és zsírok anyagcserével történő átalakításához, valamint a fehérje cukorrá történő átalakításához ( glukogenesis )van szükség. B5 vitaminra a szteroid hormonok előállításához van szükség, beleértve a tesztoszteront. A B5 vitamin hiánya gyengíti az immunrendszert, és fáradtságot idéz elő. Napi ajánlott mennyiség:  7-10 mg.

    7. B6 vitamin: Ez a tápanyag három fontos átalakulást segít elő: proteinből aminosav, esszenciális zsírsavak zsírból, és glükóz elraktározott izomglikogénből. Minél több fehérjét és szénhidrátot fogyasztasz, annál inkább szükséged van erre a mikronutriensre. Napi ajánlott mennyiség: 7-10 mg.

    8. Folsav: A születési rendellenességek megelőzésében betöltött szerepe tette ismerté. Emellett azonban a testépítők számára is fontos táplálék kiegészítő. A fehérjeszintézis és az izomszövet regenerálódása során kerül felhasználásra. A folsav hiánya visszafogja az izomnövekedést és kimerültséghez vezet.

    9. Magnézium: Ez a nyomelem az ATP előállításához szükséges.  Az  ATP (andenosine triphosphate ) a szénhidrátokból  és zsírból nyert kémiai üzemanyagforrás. Tanulmányok igazolják, hogy a magnézium növeli az erőnlétet és fokozza a glükóz toleranciát. Napi ajánlott mennyiség: 400-600 mg.

    10. Vas: Vas a szervezet valamennyi sejtjében található, legnagyobb mennyiségben pedig a vörösvérsejtekben fordul elő, ahol oxigént szállít az izomszövetekhez. A vashiány vérszegénységhez, fáradtsághoz és az immunrendszer gyengüléséhez vezet. Napi ajánlott mennyiség: 10-25 mg.

    11. Kreatin: Számos tanulmány alátámasztja a kreatin ciklikus alkalmazását , mert ez az aminosav nagyban növeli  a teljesítményt, mert elősegíti az ATP raktározását, és megakadályozza a tejsav felgyülemlését. Közérthetően annyit tesz az egész, hogy képes leszel nehezebb súlyokkal és hosszabb ideig edzeni. Maximális hatás érdekében ciklikusan fogyassz kreatint. Napi ajánlott mennyiség: 20-30 gramm.

    12. Koffein: Ha edzés előtt fogyasztasz koffeint akkor később tapasztalsz fáradtságot, és felgyorsul a zsír anyagcseréje. A koffein hatása akkor maximális, ha nem kávé formájában fogyasztod, hanem 200 mg-os -tablettánként.

    13. Katoisocaproate: Ne próbáld meg kiolvasni, hívd egyszerűen Nagy K-nak. Ez a kémiai leucin vegyület segít abban, hogy a szervezet üzemanyagforrásait használd fel, és így az izomszövetek épek maradnak. Napi ajánlott mennyiség: 6 gramm egyenlően elosztva edzés előtt és után.

    14. DHEA (dehydroepiandrosterone): A DHEA természetes hormon, amely a tesztoszteron előfutára. Bár a DHEA idős emberek számára még hasznosabb-náluk ugyanis DHEA hiány állhat fenn, a nagy súlyokkal edző testépítők is sokat profitálhatnak belőle, hiszen edzést követően a DHEA szint az ő szervezetükben is megcsappan. A tanulmányok során az tapasztalták, hogy napi 50 mg kellően megnöveli a DHEA szintet.

    15. Cromium picolinate. A króm nyomelem, amely néhány tanulmány szerint fokozza az inzulin hatását ami pedig azért fontos, mert általa jut be a glikogén az izomsejtekbe. Napi ajánlott mennyiség 100-200 mg

    16. Omega -3 zsírsavak. Halakban található, csökkenti a zsír raktározását, és elősegíti az építő folyamatokat. Rendelkezik a szívet megóvó tulajdonságokkal is. Naponta 2-3 étkezésnél vegyél be egy két kapszulát.

    17. Glutamin:  Az immunrendszerre fejt ki jótékony hatást, így rendkívül fontos táplálék kiegészítő. Ha a diéta vagy az edzés túlságosan kimerít, az immunrendszer erre reagál, és glutamint juttat a véráramba. Az alacsony glutaminszint gátolja az izomnövekedést.

    Vedd figyelembe a biológiai sokféleséget. Az egyéni különbségek a testépítők fejlődésének fontos elemei. Próbáld meg fejleszteni az agy/gyomor kapcsolatot. Ne próbáld meg átvenni valaki más étrendjét, attól, hogy neki bevált nem biztos az, hogy nálad is eredményes lesz. Ahogy ez igaz a testépítő edzéstervére, úgy igaz ez az étkezésre is, egyénre szabott programot kell követned.

     

    További olvasnivaló:

    Read previous post:
    A súlyzós edzés mítoszai

    Az erősítő edzés jól felismert előnyei ellenére még mindig számos hiedelem létezik. Íme a legnépszerűbb félreértések és a tudományos tények....

    Close