• NewMed
  • Own (autologous) bone marrow stem cells transplantation here
  • Cord blood stem cells transplantation here
  • Brother or sister Cord blood stem cells transplantation here
  • трансплантация собственных стволовых клеток костного мозга здесь
  • трансплантация стволовых клеток собственной пуповинной крови здесь
  • трансплантация стволовых клеток пуповинной крови родственника здесь
  • Edzésintenzítás

    oldalemeles-allvaMár a kezdetek kezdeténél rájöttem, hogy ezzel a sporttal is ugyanaz a helyzet, mint annyi más dologgal, az eredmény attól függ, hogy mennyit fektetünk bele a dologba. Minél keményebben edzünk, minél jobban figyelünk az étkezéseinkre, annál látványosabb lesz az eredmény, feltéve , ha a lehető leghatékonyabb módszereket alkalmazzuk.

    Elérkezik egyszer azonban egy olyan pont, amikor már nagyon nehéz többet kihozni az edzésünkből. Olyan keményen dolgozunk, ahogy csak lehet, így hát növelünk a használt súlyon. A lehető legtöbbet edzünk, ügyelve azért arra, hogy ne eddzük túl magunkat. Mit tehetünk még?

    Ezen a ponton a kulcsszó az edzésintenzitás fokozása. Hogy mit értek ez alatt? A válasz egyszerű. Az intenzitással azt mérjük, hogy mit hozunk ki az edzésből, nem pedig azt , hogy mit adunk bele. Milyen technikákkal lehet növelni az edzésintenzitást?

    Például:

    Növeljük a használt súlyt.,

    Növeljük az ismétlések számát az egyes sorozatokon belül.,

    Csökkentjük a sorozatok közötti pihenőidőt.,

    Kettő vagy több gyakorlatot kombinálunk pihenő nélkül (szuper szettek) .

    Létezik ezenkívül számos, speciálisan intenzív-edzési technika, melyeknél számos esetben az edzéspartnerünkre kell támaszkodnunk. Ide tartoznak az erőltetett ismétlések, az égetések, az erőltetett negatívok, a szuperszettek, az óriás sorozatok, a részismétlések, és a rövid pihenős edzés.

    A kardiovaszkuláris képesség hiánya persze korlátot vethet az intenzitás növelésének. Ha hamar kifogyunk az oxigéntartalékainkból, akkor nem tudjuk teljes mértékben stimulálni az izmainkat. Ha azonban lecsökkentjük a pihenőidőket és fokozatosan felgyorsítjuk az edzést, akkor azzal időt adunk testünknek az alkalmazkodáshoz, és egyre keményebben és egyre hosszabban tudunk majd edzeni.

    Tény az, hogy ha fokozzuk az edzés intenzitását, akkor gyorsabban elfáradunk. Ezért van az, hogy amikor nagyon keményen edzünk, akkor nehezünkre esik ezt sokáig folytatni, még akkor is, ha remek kondícióban vagyunk. A modern testépítők épp ezért a testrészeknek megfelelően felosztják az edzésprogramjukat, és nem próbálják meg egyetlen alkalommal végigedzeni az egész testüket.

    Az intenzitás tovább növelhető, ha úgynevezett kettős osztott edzésprogramot követünk, ami azt jelenti, hogy naponta két edzést végzünk, közöttük persze bőven biztosítunk magunknak pihenőidőt. Délelött vagy reggel edzhetünk egy nagyobb izmot, délután pedig egy kisebbet.

    Az edzés intenzitásában természetesen óriási különbségek vannak kezdő, középhaladó vagy versenyzői szinteken. Amikor elkezdjük a testépítést, pusztán az edzésmunka elvégzése olyan sokkot jelenthet a testünknek, hogy az intenzitás fokozására nincs szükség. A haladó testépítőknél  azonban már megrekedhet a fejlődés. Itt már érdemes elgondolkodnunk, hogyan tudnánk fokozott növekedésre sarkalni a testünket. Versenyző testépítőknél már hihetetlen intenzitásra van szükség, itt ugyanis a fizikum fejlesztés maximumára törekednek.

    Minél előrébb jutunk a sportban, annál nehezebb lesz fenntartanunk fejlődésünk ütemét, és annál keményebben kell edzenünk. Ha már idáig jutottunk be kell vetnünk minden rendelkezésünkre álló technikát. Itt egy példa, egy igazán sokkoló módszer, ami az intenzitást igazán magasra emeli.

    Bemelegítés után ami nagyon fontos, egykezes nyomást végzünk csökkenő sorozatban 4 szer egymás után, majd ezt követi 4 oldalemelés szintén csökkenő sorozatokban. Ezután 1 perc pihenő és indul újra a gyakorlatsor. Végezz annyi ismétlést és sorozatot amennyit 50 perc alatt tudsz. A vállaid kegyelemért könyörögnek majd!! Ezt garantálom neked! Ezt a módszert egy hónapban csak max, egyszer végezd, többször nem tanácsos mert túlságosan nagy trauma az izomrostoknak..és elég időt kell hagynod nekik a regenerálódásra.

    Sok sikert kívánok!!!!!!

     

     

    További olvasnivaló:

    Read previous post:
    A súlyzós edzés mítoszai

    Az erősítő edzés jól felismert előnyei ellenére még mindig számos hiedelem létezik. Íme a legnépszerűbb félreértések és a tudományos tények....

    Close